Armid

Õnnetused, naha põlemine ja kirurgia tekitavad arme samamoodi nagu naha venimine tekitab venitusarme. Kui naha ja nahaalused koed saavad vigastada, haava paranemisprotsessis vabaneb nö. TGF (Transforming Growth Factor) Beta 1,2 ja 3 kasvufaktoreid. TGF Beta 1 ja 2 kasvufaktorid kasvatavad armkudet, kui samas TGF Beta 3 parandab kudede lisandumist ja kudede uuenemist ilma armkoe tekkimist. Kahjukks TGF Beta 3 püsib kahjustatud piirkonnas vaid 24 tundi.

Naha meditsiiniline mesoteraapia vähemalt 1 mm nõelrulliga parandab naha loomulikku kollageeni- ja elastiinitootmist. Nõelamine ei lõhu kudesid, vaid teeb mikroskoopilisi kahjustusi nahka, mis tekitab naha paranemisprotsessi, kuid vabastab rohkem TGF Beta 3 kasvufaktoreid, tekitamaks uusi armidetta kudesid. Samas vabaneb ka TGF Beta 1 ja 2 kasvufaktoreid, mis hävivad kahjustatud piirkonnast 24 tunni möödudes, kui taas TGF Beta 3 jääb toimima isega kaheks nädalaks, hoopis vastupidi kui tavalises koevigastuses.

Täiskasvanutel, küpse naha kollageenitüüp on enamjaolt III-tüüpi kollageen, kui taas lastel ja noortel on kvaliteedilt parimat I-tüüpi kollageeni. Lahtiste haavade ja muljumiste kollageen on II-tüüpi kollageen. Naga meditsiiniline mesoteraapia stimuleerib tervet I-tüübi kollageenitootmist, mis tõttu nõelamisega pürgitakse parandama ka vana armkudet. Armi hooldamine A- ja C-vitamiinidega enne ja peale nõelamist, hoiab üleval kollageeni- ja elastiinitootmist ning tugevdab epidermist.

Hoolduse peamised põhimõtted:

  • Pürgi edenema võimalikult suurtesse A- ja C-vitamiinikonsentratsioonidesse armide ravis.
  • Derma-Lac Lotioni AHA-happed koorivad nahka kergelt ja parandavad vitamiinide imendumist.
  • Regulaarne nõelamine õhemates armides ja venitusarmides kosmeetilise Roll-CIT:ga tõhustab vitamiinide imendumist sügavamatesse kihtidessa.
  • Paksemad armid vajavad sügavamat meditsiinilist mesoteraapiat.

Showing all 6 results