Kortsud ja peenikesed jooned

Sidekoe ekstratsellulaarne maatriks vastab naha elastsuse ja sileduse eest. Suurem osa ekstratsellulaarsest maatriksist koosneb kollageenist, mida võib võrrelda voodi vedrudega. Nagu uues voodis, nii ka noore inimese kollageenikiud on sitked, mis hoiavad naha pingul ja siledana. Kollageenikiududele lisaks nahas on elastiinikiud, mis annavad nahale elastsust ja aitavad naha venituse järel viia algseisu tagasi.

Vananedes kollageeni- ja elastiinitootlus väheneb, kiud muutuvad kõvemaks ja nende lagunemine kiireneb. Nahk muutub kortsuliseks, lõtvub ja kaotab terve struktuuri. Kollageeni lagunemiskiirusel on palju geneetilisi erinevusi, samuti eluviisidel on palju tähtsust. Eriti UV-kiirgus ja suitsetamine kiirendavad kollageeni ja elastiini kadu oluliselt.

Hoolduse peamised põhimõtted:

  • Pürgi edenema võimalikult suurtesse A- ja C-vitamiinide ning peptiidi konsentratsioonidesse igapäevases koduhoolduses. Need on olulised kollageeni -ja elastiini tootlust mõjutavad aineosad.
  • AHA-happe tooted koorivad ja niisutavad nahka ja aitavad kaasa aktiivainete imendumisele.
  • Regulaarne naha nõelamine kosmeetilise Roll-CIT:ga suurendab aktiivainete mõju sügavamale, mille tagajärjel nahk muutub tugevamaks seest poolt väljapoole ja kortsud madalduvad.

Showing 1–12 of 14 results