Akne ja ummistunud nahk

Akne on läänemaade kõige tavalisem nahahaigus, mida esineb isegi kuni 90 protsendil noortest. Kõige halvim on akne tavaliselt 15-18 aastastel, seejärel akne leeveneb ja hävib lõplikult umbes 20 aastaselt. Noorusaja akne on seotud naha rasususega, hormonaalsete muutustega ning pärilikkusega. Täiskasvanute aknest räägime siis, kui akne jätkub ka peale puberteediiga või puhkeb alles peale 25 eluaastat. Erinevalt puberteedi ea aknest, täiskasvanute akne võib puhkeda kõikidel nahatüüpidel. Täiskasvanute akne on seotud erinevate hormonaalsete häiretega, haigustega ning ravimitega.

Akne avaldub nahas alati eritüüpi ebapuhtuste näol. Kui nahk eritab liialt rasu, surnud naharakud ei eemaldu normaalselt, rasu seguneb surnud rakkudega, poorid ummistuvad ja tekivad ummistustunud poorid ehk komedoonid. Kui rasu koguneb pidevalt, võib karvanääpsu sein rebeneda ja tekkida põletik. Põletiku tunneb ära nahale tekkivate punetavate valulike sõlmede ja mädavistrike järgi, mis pärast paranemist jätavad sageli inetuid arme.

Akne kergemas vormis nahale tekib vaid komedoone ehk ummistunud poore. Keskmises vormis on komedoonidele lisaks ka väikesed punased veidi valulikud sõlmekesed (paapulid) ja väikesed mädasõlmed (pustulid), need paranevad tavaliselt arme jätmata. Raskemas akne vormis tekivad suured sügavad valulikud sõlmed ja mädakogumid, mis püsivad tunduvalt kauem. Nende paranedes jäävad nahale armid.

Hoolduse peamised põhimõtted:

  • Clarity+ -sarja puhastustooted
  • Clarity+-sarja Sebu ACE-Oil hommikul ja õhtul
  • 10 minutiline koorimine LACM1:ga vähemalt kord nädalas

Showing all 9 results