Dr Des Fernandes – Environi tippkirurgist looja

Environi meetodi leiutaja on Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit ilukirurg dr Des Fernandes. Ta on üks maailma juhtivatest A-vitamiinile spetsialiseerunud teadlastest, kes on pühendanud oma karjääri naha A-vitamiini hoolduse uurimisele.

Nooruses haiglaarstina töötanud Fernandest ajendas hilisema elutöö juurde kahe noore patsiendi kaotamine melanoomile. 1980. aastate alguses huvituski Fernandes materjalist, mis leidis seose A-vitamiini, naha tervise ja päikesekahjustuste vahel. Kolleegide arvates oli tegemist veidra hüpoteesiga, mis pani Fernandese teemasse veelgi tarmukamalt süüvima. Kuna katsetusteks vajalikke tooteid polnud olemas, hakkas ta neid ise valmistama.

Mõned aastad hiljem esitles Fernandes A-vitamiini põhiseid kreeme oma klientidele, kes neist eriti ei huvitunud. Need, kes hakkasid tooteid kasutama, üllatusid siiski headest tulemustest. Tasapisi hakati tema kliinikut külastama mitte niivõrd ilukirurgia, vaid kreemide tõttu.

1990. aastast alates on Des Fernandes Environi toodete ning nende imendumist tõhustavate meetodite ja tehnoloogiate arendaja ja peainnovaator. Üle 70aastasena jätkab ta endiselt Environi teadusdirektori, nõutud lektori ja patsiente oma kliinikus vastu võtva ilukirurgina.