A-vitamiin kosmeetikas

A-vitamiin on huvitav ja populaarne kosmeetika tooraine, mille positiivseid mõjusid nahale kinnitavad paljud uuringutulemused. Tõendite lisandudes kasvab ka A-vitamiini sisaldavate kosmeetikatoodete valik ja nendest huvitatud tarbijate arv. Kosmeetikas sisalduva A-vitamiiniga on seotud siiski ka mõned väljakutsed.

 

Väljakutsed

Üks olulisematest A-vitamiini sisaldava kosmeetika väljakutsetest on retinoidide valgustundlikkus. Et valgus A-vitamiini ei laastaks, peavad tooted olema pakitud õhu- ja valguskindlatesse pumppudelitesse. Lahtise suuga purgid või õhku sisse laskvad pakendid ei lase A-vitamiini aktiivsusel kaua säilida.

A-vitamiini sisaldavate toodete efektiivsuse võrdlemine on väga raske. Kasutatud A-vitamiini vorm efektiivsust eriti ei kirjelda, sest lõpuks muudab nahk kõik retinoidid retiinhappeks. Vormidest tähtsam on kasutatud retinoidi sisaldus, kuid erinevate vormide sisalduse võrdlemine on nende erinevate molekulkaalude tõttu keeruline.

A-vitamiiniga hooldatud nahk muutub tervemaks ja paksemaks. Tugev nahk on tõhus kaitsevahend, mis takistab nahal endasse erinevaid aineid imada. A-vitamiinil aitavad tugevnenud nahka jõuda naha mikronõelumine ning imendumist soodustavad aparaadid.

Vitamin Step-up System™

Environ Skin EssentiA ja Youth EssentiA tootesarjade kreemides ja seerumites kasutatakse VITAMIN STEP-UP SYSTEM™ nimelist vitamiinihoolduse meetodit. Meetod harjutab nahka A-vitamiini ja teiste aktiivainetega vähehaaval, justkui trepiastmetest üles sammudes. Desensibilisatsioon tagab nahahoolduse ohutuse, minimeerib nahaärrituse riski ja viib pidevalt paranevate tulemusteni.

Klient liigub Environi spetsialisti nõuandeid hoolikalt jälgides mööda VITAMIN STEP-UP SYSTEM™ treppi. Ühel trepiastmel viibitakse 2-3 sama tugeva toote kasutamise jooksul. Pärast seda on nahk valmis ühe astme võrra tugevamate toodete kasutamiseks.

VITAMIN STEP-UP SYSTEM™ meetodi sihiks pole võimalikult kiiresti trepist üles liikuda, vaid lisada toodete efektiivsust nahale isiklikult sobiva kiirusega.  Mõnikord võib kliendi nahale sobida ka madalale trepiastmele püsima jäämine. Tavaline on ka talvel mõned sammud trepist alla astuda, et suvel jälle ülespoole sammuda.