Rosaatsea

Rosaatsea esineb eriti keskealistel, heleda nahaga naistel ja on põletikuline nahahaigus. Sellega kaasneb harilikult naha punetus ja ajutised põletikulised muutused paapulite ja mädapeade näol.

Rosaatse tekkepõhjused on kindlaks tegemata, kuid sellega kaasneb kaasasündinud vastuvõtlikkus. Lisaks taudi puhkemisele võivad kaasa aidata teatud erinevad faktorid nagu alkohol, päike, stress ja sotsiaalne pinge. Rosaatsea tekitajaks on peetud ka karvajuures elav bakter demodex folliculorum, mille raviks kasutatakse antibiootikumikuuri paikselt.

Rosaatseast tuntakse palju erinevaid vorme. Tavaliselt esineb nahal rosaatsea mitu vormi korraga. Punetavat rosaatseat ehk kuperoosat iseloomustavad naha punetus põskedel, otsaesisel, nina külgedel ja lõuas, laienenud kapillaarid, teise sõnaga teleangiektaasia. Sümptomiteks on samuti naha kihelus, kuumus tunne ja paistetus. Fumatoosne rosaatsea– põletikulised kahjustused süvenevad, tekib rasunäärmete hüperplaasia ja fibroos ning rinofüüm (ehk mugulnina).

Rosaatseaga võib tekkida ka silmaprobleeme-okulaarne rosaatsea, esmalt tekib kuivuse ja sügeluse tune silmades, laugudel punetus, neid sümptomeid esineb 30-40 protsendil rosaatseasse haigestunutel.

Hoolduse peamise põhimõtted:

  • • Derma-Lac Lotion ja Vitamin A, C & E Oil, hommikul ja õhtul
  • Õrnad ja niisutavad puhastustooted
  • Väldi päikese käes viibimist ja kasuta alati päikesekaitset.
  • 10 minutiline koorimine LACM1:ga kord nädalas

Showing all 6 results